ثبت نام
ورود به حساب کاربری
           قوانین و مقررات قانون جرایم رایانه ای ثبت شکایت
مرکز مشتریان :09194557983 __ تلگرام: payiran@ __ شماره فکس 6388 8977 9821+

قوانین و مقررات

قبل از عضويت در وبسايت و استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان ، شما ميبايست اين قوانين را مطالعه و آنها را قبول نماييد. ساير قوانين ذکر شده در اين بخش، برداشت نهايی از سياست امنيت اطلاعات درگاه واسط ایرانیان ميباشد که سعی در احترام ميان حقوق ساير کاربران د درگاه واسط ایرانیان و سايت درگاه واسط ایرانیان و جلوگيری از سوء استفاده های احتمالی و انجام کلاه برداری در بستر فراهم شده از سویدرگاه واسط ایرانیان ، تنظيم و تدوين شده است. براساس سياست امنيت اطلاعاتدرگاه واسط ایرانیان ، چنانچه درگاه واسط ایرانیان تصميم به اعمال تغييرات در سياست امنيت اطلاعات و يا قواين باشد، ميبايست يکماه قبل از اعمال تغييرات کاربران را از طريق نمايش هشدار ها در وبسايت، مطلع سازد. لازم است کاربران نيز هرچند وقت يکبار قوانين را مطالعه کرده و از تغييرات احتمالی مطلع گردند.دسترسی به قوانين همواره از طريق همين صفحه  امکان پذير خواهد بود (لازم است استفاده کنندگان ازدرگاه پرداخت، “قوانين استفاده از درگاه پرداخت” را نيز مطالعه و تاييد کنند).

سايت د درگاه واسط ایرانیان در ايران مديريت شده و تابع قوانين جمهوری اسلامی ايران ميباشد. لذا چنانچه کاربری اقدام به انتقال وجه و يا خريد و فروش محصولات غير قانونی کند اطلاعات وی به مراجع ذيصلاح ارجاع داده خواهد شد.

علاوه بر خريد و فروش موارد خلاف قوانين جمهوری اسلامی ايران در درگاه واسط ایرانیان، خريد و فروش پول، وجوه مالی و اوراق بهادار (مبادله پول با پول) نيز در درگاه واسط ایرانیان ممنوع ميباشد. به طور مثال دريافت وجه ريالی و يا تومانی درون درگاه واسط ایرانیان و پرداخت دلاری از طريق پی پال در درگاه واسط ایرانیان ممنوع ميباشد و در صورت مشاهده، حساب کاربری کاربران خاطی مسدود خواهد شد.

استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان ر سايت هايی که دارای مضامين غیر قانونی، مضر، تهدید کننده، توهین آمیز، زیان آور، غیر اخلاقی، افترا آمیز و مبتذل باشد و همینطور سايتهايی که به نژاد ، گروه و یا دسته خاصی از مردم توهین کرده باشند مجاز نميباشد و در صورت مشاهده، شناسه کاربری خاطی، توقيف خواهد شد. استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان به منظور خريد و فروش غير قانونی محصولات دارای حق چاپ و نشر

(copyright) مجاز نميباشد و در صورت مشاهده و يا گزارش، شناسه کاربری خاطی، متوقف خواهد شد.

استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان، در سايت های حراج و مزايده ممنوع ميباشد. استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان، در سايت های تبليغات کليکی سرمايه گذاری که با عنوان باکس در اينترنت شناخته شده هستند ممنوع ميباشد. (اين ماده قانونی بنابر ماده ٢١ قوانين جرائم رايانه ای (بند ه – ٦) ابلاغ شده و حداکثر تا ٤٥ روز بعد از ابلاغ سايت های فعال در اين زمينه ميبايست نسبت به حذف درگاه درگاه واسط ایرانیان از سايت های خود اقدام کنند.)

استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان ، در سايت های فروشگاهی که اقدام به فروش فيلم و سريال ميکنند و در سامانه ساماندهی نيز ثبت نشده اند غير مجاز است و در صورت مشاهده، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.

استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان، برای موارد خريد و فروش کالاهای زير، مجاز نميباشد:

1. اموال غیرمنقول

2. کارت‌های بخت‌آزمایی، قمار و شرط‌بندی

3. vpn و موارد عبور از فيلترينگ جمهوری اسلامی ايران

4. کالاهایی که به نحوی حقوق ناشر را رعايت نميکنند (خلاف قواين کپی رايت)

5. کالاهایی که به تاييد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی جمهوری اسلامی ايران نرسيده باشند

6. سیگار و سایر مواد دخانی

7. مواد مخدر و روان‌گردان

8. مشروبات الکلی و نوشیدنی‌های سکرآور

9. انواع سلاح‌های گرم و سرد

10. کالاهایی که مبادله آنها دارای مقررات و نظامات خاص است

11. کالاهایی که برای مصرف‌کننده خطر جدی در پی دارد

12. کالاهایی که مبادله آنها طبق قانون ممنوع است

13. کالاهایی که مبادله آنها مغایر با آداب اسلامی است

14. کالاهایی که انجام فعالیت‌های غیرقانونی را به نحوی تشویق یا تسهیل می‌کنند

15. کالاهای قاچاق

16. کالاهای به‌دست‌آمده از ارتکاب جرم یا نقض مقررات كشوري و لشكري

انتشار ويروسهای اينترنتی به منظور سوء استفاده از حساب کاربران د درگاه واسط ایرانیان مجاز نميباشد و در صورت مشاهده با شناسه کاربر خاطی برخورد

شده و همچنين موضوع از طريق مراجع قانونی پيگيری خواهد شد. جمع آوری و ذخیره اطلاعات شخصی درباره سایر کاربران برای اهداف تجاری از طريق د درگاه واسط ایرانیان ممنوع ميباشد و در صورت مشاهده با کاربر خاطی برخورد خواهد شد.پس از عضويت اوليه، ددرگاه واسط ایرانیان اطلاعات وارد شده را بررسی و به صورت مرحله به مرحله سطح تاييد کاربر را افزايش خواهد داد. برای انجام عمليات تاييد، درگاه واسط ایرانیان با تلفن وارد شده تماس ميگيرد، آدرس را از طريق ارسال کد 10 رقمی، تاييد ميکند و اسکن شناسنامه و کارت ملی کاربر را نيز درخواست ميکند.

افراد زير سن قانونی (زير 18 سال) مجاز به عضويت در سايت د درگاه واسط ایرانیان و استفاده از خدمات درگاه واسط ایرانیان نميباشند. استفاده از چند نام کاربری برای يک شخص در درگاه واسط ایرانیان ممنوع بوده و در صورت مشاهده موارد تخلف، ساير شناسه های کاربری مربوط به شخص خاطی، توقيف خواهد شد.

بر طبق سياست امنيت اطلاعات، درگاه واسط ایرانیان متعهد می شود که از اطلاعات خصوصی کاربران محافظت کند و این اطلاعات را مخفیانه نزد خود نگه دارد و برای سایر اشخاص فاش نکند. البته به استثنای مواردی که به موجب قانون مجبور به انجام این کار باشد. درگاه واسط ایرانیان هيچگاه از کاربران خود، اطلاعاتی را از طريق ايميل درخواست نخواهد کرد. ساير درخواست های درگاه واسط ایرانیان ی از طريق تيکت ها و درون پنل کاربری د درگاه واسط ایرانیان انجام ميشود و از ايميل تنها به منظور اطلاع رسانی و يا درخواست مشاهده لينک هايي درون وبسايت درگاه واسط ایرانیان استفاده خواهد شد.

درگاه واسط ایرانیان از کاربران خود ميخواهد، حتما شناسه کاربری و کلمه عبور خود را در صفحاتی که دارای آدرس درگاه واسط ایرانیان دات آی آر ميباشد، وارد کنند.بديهی است در صورت وارد کردن اطلاعات در آدرس هايي بجز آدرس مسئوليت و عواقب از دست رفتن اطلاعات و يا سرقت اطلاعات با کاربر مورد نظر ميباشد.

به سبب جلوگيری از کلاه بردای، هر کاربر در درگاه واسط ایرانیان امکان وارد کردن شماره حساب های خود و شماره کارت های خود را دارد. کاربران ميبايست تنها شماره حساب هايي که به نام آنها ميباشد را وارد کنند و د درگاه واسط ایرانیان هيچ مسئوليتی در مورد حساب ها و کارت های متصل با نام افراد ديگر در حساب شخص ديگر نخواهد داشت. برای تاييد حساب وارد شده، ددرگاه واسط ایرانیان کپی کارت را از کاربر دريافت و در پايگاه داده های خود آرشيو ميکند. هيچ تراکنشی نه به صورت ورودی و نه به صورت خروجی (به جز دروازه های آنلاين) از حساب ها و کارت های دارای نام متفاوت با نام کاربر عضو مورد پذيرش نميباشد و درگاه واسط ایرانیان وجه ورودی را (در صورت انتقال از کارت يا حساب با نام شخصی به جز شخص وارد کننده وجه) به حساب مبدا برگشت خواهد زد. به طور مثال اگر کاربری با نام X در درگاه واسط ایرانیان عضو شده و با کارت فرد ديگری به نام Y وجه را به در ددرگاه واسط ایرانیان وارد کند، درگاه واسط ایرانیان وجه را با کسر کارمزد بانکی احتمالی به حساب Y برگشت خواهد زد. در مورد وجه خروجی نيز از کاربر خواسته ميشود تا حساب ها و کارت های به نام خود را وارد کرده و از وارد کردن اطلاعات حساب های متفرقه، خودداری کند.

انتقال وجه به صورت داخلی در وبسايت شامل هيچ هزينه اعم از کارمزد يا موارد مشابه نميباشد. همچنين ورود وجه از طريق هر درگاهی در درگاه واسط ایرانیان ، شامل هيچ هزينه اضافی نبوده و وجه انتقالی عينا به حساب مقصد، منتقل خواهد شد.

در حال حاضر کارمزد کسر شده برای تراکنش های خروجی از درگاه واسط ایرانیان (برای عموم کاربران) معادل 2.5% از رقم خروجی ميباشد. درگاه واسط ایرانیان اين اجازه را دارد تا با کاربران خاص قرارداد های ويژه ای را امضا کرده و اين رقم را افزايش يا کاهش دهد. به طور معمول درگاه واسط ایرانیان برای موسسه های خيريه و قرض الحسنه اين رقم را کاهش ميدهد. ضمنا چنانچه درگاه واسط ایرانیان قصد اعمال تغيير در اين رقم را برای عموم کاربران داشته باشد ميبايست طبق سياست امنيت اطلاعات خود، از ده روز قبل از اعمال تغييرات، کاربران خود را از اين تصميم، مطلع سازد.

برای کاربران، از زمان درخواست خروج وجه تا زمان واريز به حساب ممکن است زمانی بين 3 تا 4 روز کاری سپری شود. اين زمان به سبب اطمينان از صحت تراکنش های ورودی و بر طبق سياست امنيت اطلاعات درگاه واسط ایرانیان ميباشد. همچنين شایان ذکر است که درخواست های تسویه حساب معمولا در کمتر از یک ساعت در تایم اداریم و سه ساعت در خارج از تایم اداری خواهد بود.

به سبب تعامل با بانک ها، ساير تراکنش های ورودی و خروجی درگاه واسط ایرانیان بر اساس قوانين داخلی بانک های جمهوری اسلامی و شبکه شتاب انجام ميشود. يکی از قوانين مهم در اين شبکه امکان بازگردانی وجه انتقالی از اين شبکه تا پايان آن روز ميباشد که تراکنش های درگاه واسط ایرانیاننيز شامل اين قانون ميباشند. به سبب اطمينان بيشتر و براساس قانون ذکر شده فوق، درگاه واسط ایرانیان اين اجازه را خواهد داشت که حداکثر تا 24 ساعت از انجام تراکنش (چه تراکنش های ورودی، خروجی و داخلی) وجه را به حساب مبدا برگشت بزند. البته در اين شرايط لازم است د درگاه واسط ایرانیان اطلاعات برگشتی را به صاحب حساب مقصد ارائه کند.

سايتهايی که از سرويس درگاه واسط ایرانیان استفاده ميکنند، دارای سياست امنيت اطلاعات و قوانين خاص خود ميباشند. درگاه واسط ایرانیان از کاربران خود ميخواهد قبل از هرگونه خريد از اين وبسايتها قوانين و سياست امنيت اطلاعات آنها را مطالعه نموده و سپس نسبت به خريد اقدام کنند. چرا که در صورت سوء استفاده های احتمالی، مسئوليتی بر عهده درگاه واسط ایرانیان نيست.

اگر چه سياست امنيت اطلاعات ددرگاه واسط ایرانیان بر مبنای جلوگيری از سوء استفاده و کلاه برداری تدوين شده است و فعاليت ساير کاربران بر اين مبنا ارزيابی ميشود، اما درگاه واسط ایرانیان هيچ مسئوليتی در قبال کلاه برداری های انجام شده، توسط کاربران ندارد. چنانچه موردی در اين مبنا به د درگاه واسط ایرانیان گزارش شود (به طور مثال انتقال وجه به فروشنده و عدم تحويل کالا از سوی فروشنده) درگاه واسط ایرانیان محيط گفتگوی دو طرفه ای تحت نظارت خود ايجاد خواهد کرد تا ابتدا مورد از طريق گفتگو حل شود. چنانچه بعد از انجام گفتگو اختلاف ميان کاربران مرتفع نگردد امکان پيگيری از طريق مراجع قانونی برای طرفين وجود دارد و در صورت درخواست مراجع ذيصلاح اطلاعات طرفين در اختيار آنها قرار داده خواهد شد. چنانچه در مورد وجه منتقل شده اختلاف به وجود آيد (مثلا کاربری وجهی را به حساب فروشنده واريز کرده اما پس از گذشت زمان مورد توافق) هنوز کالا يا سرويسی تحويل نگرفته باشد و د درگاه واسط ایرانیان محيط گفتگويی ميان طرفين باز کند وجه در حالت دارای اختلاف مالی قرار ميگيرد و امکان انجام هيچ عملياتی روی رقم مورد نظر از سوی طرفين وجود نخواهد داشت. همچنين ساير تراکنش هايی که از وجه مورد نظر، در سرويس درگاه واسط ایرانیان انجام شده باشد به حالت معلق (دارای اختلاف) تبديل خواهد شد.

پس از ايجاد محيط گفتگوی دو طرفه ميان کاربران دارای اختلاف، درگاه واسط ایرانیان بر اين گفتگو نظارت کرده و در پايان به صلاحديد خود تراکنش را تاييد يا رد ميکند.

درگاه واسط ایرانیان به شدت با اسپم مخالفت ميکند و درصورت مشاهده اسپم از سوی کاربران خود، حساب کاربر خاطی را مسدود ميکند. مواردی که از اين نظر برای درگاه واسط ایرانیان تخلف شناخته ميشوند عبارتند از ارسال لينک های پرداخت ددرگاه واسط ایرانیان به صورت اسپم. هرگونه سوء استفاده از سرويس درگاه واسط ایرانیان و يا استفاده ماشينی از سرويس ددرگاه واسط ایرانیان، بدون هماهنگی با اين وبسايت ممنوع بوده و در صورت مشاهده با کاربر خاطی، برخورد خواهد شد.

کاربران درگاه واسط ایرانیان ميبايست هرگونه تغيير تلفن و آدرس خود را از طريق تيکت به اطلاع سايت برسانند. بديهی است در صورت مشاهده اشکال در آدرس و تلفن، حساب کاربری خاطی، توقيف خواهد شد.

هيچ کاربری حق واگذاری شناسه کاربری خود به فرد يا شرکت ديگر را ندارد. بديهی است در صورت تخلف، مسئوليت و عواقب آن بر عهده اطلاعات فرد يا شرکت ثبت شده در درگاه واسط ایرانیان ميباشد.

کاربر درگاه واسط ایرانیان که به عنوان فروشنده فعاليت ميکند، موظف است نسبت به ارسال کالا و يا ارائه خدمات فروخته شده از طريق اينترنت رسيد اخذ نمايد و پايگاه داده جداگانه ای جهت نگهداری تاييديه مشتری، در خصوص کالا يا خدمات تحويل داده شده داشته باشد. بديهی است که هرگونه مسئوليت، در زمينه کيفيت يا کميت کالای ارائه شده و نيز ارسال آن بر عهده فروشنده میباشد و در صورت اعلام مشتری مبني بر عدم دريافت کالا، فروشنده موظف به ارائه رسيد دريافت شده از سوی مشتری ميباشد.

فروشنده موظف است اطلاعات کامل خريدار را از مشتری دریافت کند. گاهی اوقات ممکن است، درگاه واسط ایرانیان به منظور تطبيق اطلاعات فروش، با فروشنده و خريدار به صورت جداگانه تماس گرفته و اطلاعات سفارش و خريد انجام شده را دريافت کند. اين کار به منظور جلوگيری از سوء استفاده و کلاه برداری در  اردرگاه واسط ایرانیان نجام ميشود و طرفين ملزم به دراختيار گذاشتن اطلاعات به درگاه واسط ایرانیان ميباشند.

فروشنده موظف است شماره رسيد ديجيتالی تاييد شده از سوی درگاه واسط ایرانیان را به نحوی واضح و آشکار روی سايت خود به خريدار نمايش دهد. البته چنانچه پرداخت کننده نيز عضو درگاه واسط ایرانیان باشد، امکان مشاهده جزئيات تراکنش وی، درون کنترل پنل شخصی خود نيز وجود دارد.

هر نوع ضرر و زيانی که به هر نحو از سوی فروشنده به خريدار و يا از سوی خريدار به فروشنده وارد شود ميبايست مابين آنها برطرف شود و درگاه واسط ایرانیان امکان گفتگوی دو طرفه به منظور حل مشکلات را از طريق بخش تيکت فراهم ميکند و در صورت عدم حل مشکل، امکان پيگيری قضايي برای طرفين وجود دارد. همچنين چنانچه ضرر و زيانی از سوی هر يک از طرفين به درگاه واسط ایرانیان وارد شود، زيان دهنده موظف به جبران خسارت ميباشد. کاربران ميتوانند در صورت عدم تمايل به فعاليت، حساب کاربری خود در درگاه واسط ایرانیان را بنا به درخواست خود از طريق تيکت، متوقف کنند. درگاه واسط ایرانیان کاربر مورد نظر را توقيف ميکند اما از پايگاه داده های خود حذف نميکند. اين کار به منظور نگهداری جزئيات کاربران و تراکنش های آنها، انجام ميشود. درگاه واسط ایرانیان اجازه دارد، کاربرانی که خلاف قوانين فوق را اجرا ميکنند متوقف کرده و تصميم گيری نهائی در مورد حساب و موجودی آن را به صراحت به کاربر متخلف اعلام نمايد.

درگاه واسط ایرانیان  از کاربران خود ميخواهد، چنانچه قوانين فوق را قبول داريد نسبت به عضويت در سايت اقدام کنيد و چنانچه مايل به ادامه فعاليت نيستيد درخواست توقيف شناسه کاربری خود را از طريق بخش تيکت ها اعلام کنيد. چنانچه در رابطه با قوانين سايت سوالی داريد از طريق بخش “ارتباط با ما” اقدام فرمایید.

حساب کاربری و درگاه رایگان خود را دریافت کنید
ثبت نام